Księgowość dla przedszkoli i żłobków – dlaczego warto powierzyć ją specjalistom?

Księgowość dla przedszkoli i żłobków – dlaczego warto powierzyć ją specjalistom?

Prowadzisz przedszkole lub żłobek? Edukacja najmłodszych to wspaniała działalność, która może przynosić wiele radości i satysfakcji. Jednak prowadzenie przedszkola to nie tylko wymyślanie zabaw, jak mogłoby się niektórym wydawać. To ogromna odpowiedzialność, która wiąże się zarówno z edukacją, wychowaniem i opieką, jak i z kwestiami organizacyjnymi – w tym również z księgowością.

Daj sobie pomóc i zdejmij ze swoich barków ciężar związany z dopełnianiem formalności. Podczas gdy Ty będziesz zajmować się zarządzaniem placówką i edukacją dzieci, my skupimy się na umowach cywilnoprawnych, interpretacjach podatkowych, rozliczeniach dotacji i innych kwestiach związanych z prowadzeniem księgowości przedszkola lub żłobka.

Dotacje na przedszkole lub żłobek – jak pozyskać i rozliczyć?

Chciałbyś skorzystać z dofinansowania na prowadzone przedszkole lub żłobek? Przygotuj się na masę formalności i godziny spędzone nad dokumentacją. W tym procesie warto mieć wsparcie doświadczonego biura rachunkowego, które doradzi, w jaki sposób pozyskać i rozliczyć dotacje, pomoże w ewidencjonowaniu kosztów i zajmie się prowadzeniem księgowości.

W TaxCoach wspieramy edukację najmłodszych oraz działalność żłobków i przedszkoli. Pomożemy przejść przez cały proces pozyskiwania dotacji – wspólnie wypełnimy formularze i przeanalizujemy wszystkie kwestie mogące wpłynąć na otrzymaną decyzję. Uzyskanie dotacji wcale nie musi być trudne i stresujące – pod warunkiem, że nie działasz „w ciemno”, lecz korzystasz z określonego planu i wsparcia profesjonalistów.

Każda jednostka samorządu terytorialnego kieruje się własnymi wymogami odnośnie do rozliczeń dotacji, przez co istnieje wiele różnych interpretacji. Jak się w tym wszystkim połapać? Zostaw to swojemu księgowemu, który ma doświadczenie w pozyskiwaniu i rozliczaniu dotacji unijnych oraz dotacji z jednostek terytorialnych. W TaxCoach znamy specyfikę pracy organów zajmujących się udzielaniem dotacji, dlatego wiemy, na co zwrócić szczególną uwagę.

Wsparcie podczas postępowania kontrolnego

Pozyskanie dotacji to dopiero połowa sukcesu. Aby nie narazić placówki na dodatkowe wydatki, warto pamiętać o prawidłowym księgowaniu kosztów z otrzymanych dotacji. Niestety organy dokonujące kontroli bardzo często interpretują przepisy w odmienny sposób, a osoba, która ma niewystarczającą wiedzę, często nie jest w stanie udowodnić swoich racji.

W przypadku jakiejkolwiek kontroli zajmiemy się wyjaśnianiem nieścisłości, dowodząc, że dotacja została pozyskana i rozliczona w prawidłowy sposób. Znamy specyfikę pracy organów dokonujących kontroli, dlatego wiemy, w jaki sposób minimalizować ryzyko wykazania nieprawidłowości podczas postępowania kontrolnego.

Bezpieczeństwo wrażliwych danych

Jak chronić wrażliwe dane dzieci? To prawdziwe wyzwanie dla przedszkoli i żłobków, zwłaszcza po wejściu w życie Rozporządzenia o ochronie danych osobowych (RODO). Każda placówka gromadzi i przetwarza dane dzieci, rodziców oraz pracowników, dlatego ich ochrona musi być na najwyższym poziomie.

W TaxCoach korzystamy z najlepszej klasy oprogramowania szyfrującego, dzięki któremu przechowywanie danych jest bezpieczne. Wszystkie przekazywane nam informacje są również objęte wysoką polisą OC, a działanie zgodnie z RODO to nasza specjalność.

Dostęp do księgowości 24/7 z każdego urządzenia mobilnego

Nie musisz już dzwonić po urzędach, wertować przepisów i godzinami szukać papierowych faktur. Postaw na nowoczesną księgowość internetową i gromadź wszystkie dokumenty w jednym miejscu – w Twoim prywatnym Panelu Klienta, który jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Nie czekaj na poniedziałkowy poranek, by sprawdzić dane u księgowego – zrób to sam za pośrednictwem wygodnej platformy online. Nasi klienci mogą korzystać z udostępnianych przez nas narzędzi z dowolnego miejsca z dostępem do internetu. Platforma jest w pełni responsywna, dlatego możesz przeglądać swoją księgowość z wybranego urządzenia mobilnego – komputera, smartfona czy tabletu.

Udostępniamy również wewnętrzny komunikator, przez który możesz skontaktować się ze swoim osobistym doradcą. Tak, osobistym. Każdemu klientowi przydzielamy bowiem dedykowanego specjalistę, który troszczy się o księgowość przedsiębiorcy.

Księgowość bez stresu

Prowadzenie placówki opiekuńczo-wychowawczej to prawdziwe wyzwanie, które wymaga znajomości przepisów prawa. Zamiast nocami czytać ustawy, skup się na tym, w czym jesteś najlepszy, czyli prowadzeniu żłobka lub przedszkola. Kwestie związane z prawem, księgowością i podatkami zostaw profesjonalistom. W ten sposób zyskasz spokój i zapomnisz o stresie, który towarzyszy wypełnianiu formularzy i składaniu deklaracji.

Rzetelnie prowadzimy bieżące rozliczenia, dlatego sporządzenie sprawozdania rocznego nie jest dla nas żadnym wyzwaniem. Oprócz tego zajmujemy się również kwestiami związanymi z obsługą umów o pracę i umów cywilnoprawnych, a więc wszystkie sprawy księgowe są obsługiwane przez jedno biuro rachunkowe. Aż 97% klientów ocenia nas jako najlepszych w branży. Dołączysz?