Czy zewnętrzne biuro rachunkowe może być sposobem na oszczędności w firmie? Czy można nie płacić podatków? Co można wliczyć w koszty? Skąd dostać pieniądze i nie zwracać? I jak przy tym wszystkim nie zwariować?
Przedsiębiorcy, którzy wybrali dobre biuro rachunkowe doskonale wiedzą jak wielką przewagę konkurencyjną mogą w ten sposób zdobyć. Często jednak nie zdajemy sobie sprawy z faktu, że różnice pomiędzy tanimi biurami rachunkowymi, a droższymi biurami rachunkowymi mogą być całkiem znaczące, co może mieć bardzo istotne znaczenie w dalszym rozwoju firmy.
Prowadzenie własnej działalności gospodarczej przynosi wiele korzyści, ale jednocześnie wiąże się z licznymi wyrzeczeniami. Ilość dokumentów, które należy wypełniać, rośnie wykładniczo wraz z rozwojem biznesu. W przypadku, kiedy czas na sen dramatycznie się kurczy, a na biurku piętrzy się sterta dokumentów z kończącym się terminem realizacji, doświadczenie i wiedza specjalistów z biura księgowego mogą okazać się nieocenione.
Polska kwota wolna od podatku ciągle należy do najniższych w Europie. Nasze 3091 zł to znikomy ułamek tego, co mają podatnicy w Niemczech, Francji, Hiszpanii.
W ostatnim czasie doskonałą alternatywą dla samochodów, rowerów i skuterów stała się hulajnoga elektryczna. Bez wątpienia ten środek transportu pozwalana sprawniejsze przemieszczanie się w zatłoczonych miastach. Czy zatem możliwe jest, by jej zakup przez przedsiębiorcę znalazł się w kosztach firmowych?
Od 1 października 2019 roku większość z nas zapłaci niższy podatek PIT (od dochodów osobistych). Obniżka podatków PIT z 18 do 17 proc. to spełnienie obietnicy rządu PiS. PIT w pierwszym progu podatkowym, czyli dla wszystkich zarabiających poniżej 85 528 zł brutto rocznie wyniesie 17 proc. zamiast jak dotychczas 18 procent.
Żadna afera hejterska nie zagraża PiS tak, jak to, co rząd szykuje dla małych przedsiębiorców. Jeśli ktoś uważał, że Polacy nie będą bronić wolnych sądów, tylko własnego portfela, to nadszedł ten moment. Premier i Prezes ogłosili plan uderzenia w grubo ponad 2 miliony wyborców.
Podczas wykonywania działalności gospodarczej przedsiębiorcy odbywają podróże w celach biznesowych. Wiąże się to z ponoszeniem wydatków dotyczących dojazdu do miejsca docelowego, noclegów i wyżywienia. Aby przedsiębiorca mógł obciążać ich wartością koszty podatkowe, musi wykazać, że mają one związek z prowadzoną działalnością gospodarczą. Powinien także mieć na względzie wyłączenia przewidziane w art. 23 ust. 1 ustawy o pdof (podatek dochodowy od osób fizycznych).
Dzięki PPK na rynek finansowy spłynie szeroki strumień pieniędzy państwa, pracowników i pracodawców. Jednak czy Pracownicze Plany Kapitałowe zapewnią nam godną emeryturę? Kiedy przyjrzymy się zapisom ustawy, możemy dostrzec, że jest to raczej forma konta oszczędnościowego, a nie zabezpieczenie emerytalne. 1 stycznia 2019 roku weszła w życie ustawa o Pracowniczych Planach Kapitałowych, a od 1
W ostatnim czasie następuje wiele zmian jeśli chodzi o kasy fiskalne. Na Rządowym Centrum Legislacji dnia 12.08.2019 r. pojawił się projekt zmiany rozporządzenia w sprawie kas rejestrujących mających postać oprogramowania. Czy w związku z tym znikną tradycyjne kasy? W projekcie proponuje się wprowadzenie możliwości stosowania przez podatników kas rejestrujących mających postać oprogramowania. Podatnicy po zainstalowaniu