Mała firma – dlaczego warto podjąć w niej pracę?

Prowadząc małą firmę odnosimy wrażenie, że potencjalni pracownicy chętniej wybierają korporacje. Dzieje się tak, ponieważ wciąż krążą stereotypy, że małe firmy mogą zaoferować o wiele mniej niż te duże. Czy tak jest naprawdę? Wielkie firmy są widoczne i rozpoznawalne. Kuszą potencjalnych pracowników różnego rodzaju bonusami, wysokimi zarobkami, szybkim awansem oraz prestiżem. Dlatego też wielu młodych ludzi, którzy dopiero rozpoczynają swoją karierę zawodową, nawet nie myśli o pracy w małym biznesie. Praca w małej firmie, może jednak dać pracownikowi duże doświadczenie. Praca w małym przedsiębiorstwie ma wiele zalet.
Nie wierzysz….. przeczytaj, jak dzieje się u nas w TaxCoach.

Wielozadaniowość – szansa, by nauczyć się więcej i przekonać pracownika do swojej firmy!
Wielozadaniowość to jedna z cech naszej firmy. Niewielka liczba zatrudnionych osób sprawia, że zakres obowiązków należący do danej osoby, często nie jest precyzyjnie określony. Chodzi o to, by robić to, co w danej chwili jest potrzebne. Wielozadaniowość to duży plus dla osób, które dopiero zaczynają swoją karierę, ponieważ to właśnie dzięki niej mogą się wiele nauczyć. Jest to idealne rozwiązanie dla kogoś, kto nie lubi rutyny i monotonii w pracy. Czas w naszej Spółce, w której robimy to, co lubimy oraz to, co jest potrzebne, a zadania są różnorodne sprawia, że rozwijamy się i możemy się samorealizować, a przez co być szczęśliwymi.

Atmosfera sprzyjająca kreatywności
W TaxCoch wszyscy pracownicy się znają i panują tu bardziej nieformalne stosunki niż
w korporacjach. Struktura nie jest tak rozbudowana, jak w dużych przedsiębiorstwach. W obecnych czasach, coraz częściej odchodzi się od struktury hierarchicznej na poczet wypłaszczenia struktur, gdzie nie ma menedżerów niskiego, średniego, wyższego szczebla. Jest zarząd, liderzy i pracownicy. Dzięki takiej koncepcji, jakość komunikacji oraz relacje między pracownikami są ułatwione i swobodniejsze, co wpływa pozytywnie na atmosferę, w której na co dzień pracujemy. Ponadto praca w małej firmie, jest mniej stresująca ze względu na brak rywalizacji, tzw. wyścigu szczurów. Pracodawca, który zatrudnia niewielką liczbę osób, poświęca im więcej swojego czasu i energii, jest bardziej dostępny dla swoich pracowników. Każda osoba traktowana jest indywidualnie, nie ma sztywnych granic pomiędzy stanowiskami, więc może bez formalnej otoczki przyjść do przełożonego i z nim porozmawiać. Kreatywność i samodzielność pracownika jest łatwiej dostrzegana, przez co ma on większą szansę na szybki rozwój. Doświadczenie zdobyte w firmie takiej, jak nasza, może być dużo cenniejsze dla rozwoju osobistego, niż praca w dużym przedsiębiorstwie.

Brak anonimowości
Dzięki temu, że liczba pracowników w TaxCoach nie jest duża, każdy w firmie zna siebie nie tylko z widzenia. Ludzie mają możliwość wzajemnie bliższego poznania się np. w trakcie przerwy na lunch, czy przy kawie. Często tworzą się przyjaźnie, dlatego ludzie chętnie przychodzą do pracy oraz spotykają się wspólnie poza nią. Pracownicy nie są trybikami w maszynie, których ceni się wyłącznie za ich efektywność. Są oni traktowani podmiotowo, praktykuje się indywidualne podejście do pracownika. Wiemy czym zajmują się koledzy i koleżanki z innych działów, może okazać się, że nawet współuczestniczymy z nimi w jakichś projektach.

Pomysły pracowników – skarb organizacji
Często praktykujemy zbieranie pomysłów pracowników. Pomysły te dotyczą różnych obszarów, np. jak udoskonalić system lub usługę, jak zmienić wnętrze firmy, jak można ulepszyć system zarządzania, jak motywować pracowników itd. Warto podkreślić, że gdy pracownik ma poczucie, że jego pomysły są rozpatrywane, istotne dla firmy, on sam również czuje się ważny. Każdy lubi mieć wpływ na różne rzeczy, szczególnie na to co jest dla nas istotne.

Moje sukcesy są widoczne
W związku z tym, że osób jest mniej i wszyscy wzajemnie się znają, każdy – w tym szef – wie, co udało nam się osiągnąć, czy zrealizowaliśmy założenia, jak się rozwijamy, w czym jesteśmy mocni, w czym słabsi – dzięki temu inni widzą nasze sukcesy. Co więcej, wspólnie je z nami świętują. W Spółkach takich, jak nasza, gdzie stawia się na pracę w zespołach, odchodzi się od rywalizacji, dlatego cieszą nas osiągnięcia innych. Szef ma z pracownikami bezpośredni kontakt na co dzień, może nawet uczestniczy z nimi w jakimś projekcie. Dzięki temu widzi, czy są zaangażowani, oraz czy zależy im na pracy i rozwoju.

Luźny dress code
Nie każdy lubi codziennie ubierać garnitur, koszulę, marynarkę czy kostium. Wiele osób chce w pracy odczuwać wygodę i komfort. W naszej firmach nie ma wyznaczonego dress codu. Nikt nie narzuca sztywnych zasad w tym kierunku. Wiadomo, że każdy powinien dbać o swój wygląd, ponieważ spotyka się z innymi ludźmi, a schludność świadczy o człowieku. Jeżeli mamy bezpośredni kontakt z klientem, to dostosowujemy nasz ubiór do tego typu spotkań. Jednakże możemy pozwolić sobie na co dzień założyć kolorową sukienkę w kwiatki lub luźne dżinsy, a nie granatową garsonkę, czy sztywny garnitur. Dla wielu z nas jest to ogromną zaletą.

Jeżeli lubisz wielozadaniowość, cenisz atmosferę w firmie i nie lubisz być anonimowy, a garnitur i garsonka nie są Twoim ulubionym strojem, to zapraszamy Cię do naszego zespołu https://taxcoach.pl/kariera/