Likwidacja spółki / zamknięcie firmy

Korzyści

EFEKTYWNA I SZYBKA OBSŁUGA

EFEKTYWNA I SZYBKA OBSŁUGA

dzięki dedykowanemu, wyspecjalizowanemu zespołowi prawników i doradców podatkowych

BEZPIECZEŃSTWO

BEZPIECZEŃSTWO

dzięki poradom ekspertów oraz pełnej dyskrecji

KOMFORT PRZEJŚCIA PRZEZ CAŁY PROCES

KOMFORT PRZEJŚCIA PRZEZ CAŁY PROCES

dzięki solidnej i rzetelnej wiedzy z zakresu likwidacji spółek

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I PIENIĘDZY

OSZCZĘDNOŚĆ CZASU I PIENIĘDZY

dzięki profesjonalistom obeznanym z tematem likwidacji spółek

GWARANTOWANA SATYSFAKCJA

GWARANTOWANA SATYSFAKCJA

97% zadowolonych klientów

Cennik

Zakres usług

Fachowa pomoc doświadczonych ekspertów na każdym etapie procesu likwidacyjnego

Zamknięcie jednoosobowej działalności jest dużo prostsze od zamknięcia spółki z o.o. – niezależnie od tego, jaką formę prawną ma Twoja firma, służymy pomocą w każdej chwili i pomagamy podjąć optymalne decyzje w każdym momencie trwania likwidacji.

Fachowa pomoc doświadczonych ekspertów na każdym etapie procesu likwidacyjnego Zamknięcie jednoosobowej działalności jest dużo prostsze od zamknięcia spółki z o.o. – niezależnie od tego, jaką formę prawną ma Twoja firma, służymy pomocą w każdej chwili i pomagamy podjąć optymalne decyzje w każdym momencie trwania likwidacji.

Porady w kwestii wyboru najlepszych możliwych rozwiązań w ciągu trwania całego procesu

Od otwarcia likwidacji do zakończenia działalności spółki jest długa droga. Trzeba powołać likwidatora, stworzyć bilans otwarcia likwidacji, podzielić majątek pomiędzy wspólników a na końcu zadbać o bezpieczeństwo danych. Pomiędzy tymi etapami jest kilka innych, a każdy wymaga wielu czynności – nasi profesjonaliści służą fachowymi poradami w każdej chwili, aby cały proces przebiegał korzystnie i komfortowo.

Porady w kwestii wyboru najlepszych możliwych rozwiązań w ciągu trwania całego procesu Od otwarcia likwidacji do zakończenia działalności spółki jest długa droga. Trzeba powołać likwidatora, stworzyć bilans otwarcia likwidacji, podzielić majątek pomiędzy wspólników a na końcu zadbać o bezpieczeństwo danych. Pomiędzy tymi etapami jest kilka innych, a każdy wymaga wielu czynności – nasi profesjonaliści służą fachowymi poradami w każdej chwili, aby cały proces przebiegał korzystnie i komfortowo.

Opublikowanie ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz monitorowanie terminów procedur

Od momentu opublikowania ogłoszenia o otwarciu likwidacji w Monitorze Sądowym i Gospodarczym musi minąć 6 miesięcy, aby podzielić majątek spółki i zakończyć likwidację. Równolegle należy złożyć wniosek o likwidację w KRS. Znamy wszystkie procedury i dbamy o terminowe składanie dokumentów.

Opublikowanie ogłoszenia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym oraz monitorowanie terminów procedur Od momentu opublikowania ogłoszenia o otwarciu likwidacji w Monitorze Sądowym i Gospodarczym musi minąć 6 miesięcy, aby podzielić majątek spółki i zakończyć likwidację. Równolegle należy złożyć wniosek o likwidację w KRS. Znamy wszystkie procedury i dbamy o terminowe składanie dokumentów.

Zabezpieczenie przechowywania ksiąg i dokumentów spółki

Zamknięcie spółki dobiegło końca, ale musisz zadbać o bezpieczeństwo wszystkich poufnych i wrażliwych danych. Zajmiemy się zabezpieczeniem i przechowaniem ksiąg oraz innych dokumentów, które nie powinny wpaść w niepowołane ręce.

Zabezpieczenie przechowywania ksiąg i dokumentów spółki Zamknięcie spółki dobiegło końca, ale musisz zadbać o bezpieczeństwo wszystkich poufnych i wrażliwych danych. Zajmiemy się zabezpieczeniem i przechowaniem ksiąg oraz innych dokumentów, które nie powinny wpaść w niepowołane ręce.

Pozostałe oferty

Skontaktuj się z nami!

Oferty na poszczególne miasta

Likwidacja spółki, likwidacja firmy

Likwidacja firmy to proces który może się różnić, w zależności od formy prawnej. Odmiennie  przebiega likwidacja spółki z o.o. lub likwidacja spółki jawnej niż zamknięcie firmy, która jest jednoosobową działalnością gospodarczą. Niezależnie od tego, jaką masz firmę – pomożemy Ci przejść przez cały proces, szybko i sprawnie.

Likwidacja firmy w formie jednoosobowej działalności  – jak to wygląda w praktyce

Zamknięcie jednoosobowej działalności gospodarczej jeśli przedsiębiorca nie posiada na stanie ŚT to zazwyczaj nie jest skomplikowana sprawa. Wystarczy złożyć wniosek o zamknięcie i wykreślenie z CEIDG. Można to zrobić online, pocztą lub osobiście. Pamiętaj, że musisz potwierdzić swoją tożsamość. Musisz jedynie dotrzymać terminu 7 dni od faktycznego zaprzestania działalności. Większym wyzwaniem jest sytuacja kiedy przedsiębiorca posiada otwarte pozycje na stanie ŚT czy też wyposażenia. W takiej sytuacji trzeba sporządzić remanent likwidacyjny dla celów VAT. Aby to dobrze wykonać i nie nadpłacić podatków lub nie ponosić ryzyka błędnego rozliczenia z fiskusem warto skorzystać z profesjonalnej obsługi biura rachunkowego, księgowej lub doradcy podatkowego. 

Masz pytania? Skontaktuj się z nami – na wszystkie chętnie odpowiemy.

 

* Usługi doradztwa podatkowego świadczone są przez certyfikowanych doradców współpracujących z naszym biurem.

Likwidacja spółki z o.o. – co powinieneś wiedzieć

Likwidacja spółki to długotrwały proces. Ta forma prawna wymaga najbardziej skomplikowanych procedur, w przeciwieństwie do likwidacji spółki jawnej czy komandytowej. Likwidacja spółki z o.o. dzieli się na trzy główne etapy: Otwarcie likwidacji spółki z o.o. Działalność spółki z o.o. w okresie likwidacji. Zakończenie likwidacji spółki sp. z o.o. Każdy z tych etapów dzieli się na szereg pomniejszych czynności. Likwidacja spółki zajmuje kilka miesięcy (zazwyczaj około pół roku). Likwidacja spółki obwarowana jest stosownymi przepisami i warto skorzystać z pomocy profesjonalistów w tym zakresie. Podczas trwania likwidacji spółki czeka Cię szereg decyzji do podjęcia – skontaktuj się z nami, nasi eksperci specjalizują się w doradztwie w zakresie likwidacji spółki.

Likwidacja spółki – po zakończeniu całego procesu Likwidacja spółki kończy się po podziale majątku spółki pomiędzy wspólników z bilansem poprzedzającym podział oraz zatwierdzeniu likwidacji spółki przez zgromadzenie wspólników. Pozostaje jeszcze jeden krok – zabezpieczenie ksiąg spółki oraz dokumentacji. Likwidacja spółki to wieloetapowa czynność, nasz zespół świadczy kompleksowe usługi w tym zakresie. Pomożemy Ci zarówno otworzyć likwidację spółki, jak i zabezpieczyć dokumenty po likwidacji. Nie trać czasu i pieniędzy, skorzystaj z doświadczenia i wiedzy profesjonalistów – zadzwoń do nas.