Konferencja Drop Day 2023

Konferencja Drop Day 2023

Konferencja Drop Day 2023

We wtorek 9 maja mieliśmy przyjemność uczestniczyć w drugiej edycji konferencji Drop Day, organizowanej przez platformę Sky-Shop.pl.

Czym jest Drop Day 2023? To największa bezpłatna konferencja online w Polsce, poświęcona w całości dropshippingowi! 

700 uczestników, 8 prelekcji ekspertów z branży e-commerce, 6 godzin praktycznej wiedzy i mnóstwo benefitów od Partnerów. Uczestnicy w ciągu tych kilku godzin mieli możliwość opanowania sporej ilości materiału, potrzebnego do prowadzenia swojego biznesu internetowego. Nasz członek Zarządu - Krzysztof Mrugalski,  wprowadził uczestników w tematykę rozliczeń w dropshippingu i przedstawił jasne i ciemne strony prowadzenia działalności w Polsce.

Wystąpienia ekspertów zostały zaprojektowane tak, aby wprowadzić w przygodę z e-commerce każdego - zaczynając od osób, które dopiero zaczynają, aż po bardziej doświadczonych sprzedawców. Dzięki Kindze Tobała ze Sky-Shop dowiedzieliśmy się czym tak naprawdę jest dropshipping oraz jak skutecznie sprzedawać bez magazynu. Zofia Babicka-Klecor z Legal Geek pozwoliła nam zagłębić się w prawną stronę sprzedaży przez internet. Kolejny prelegent platformy Sky-Shop - Tomasz Kubica, opowiedział nieco o współpracy z hurtowniami, gdzie szukać dostawców i na jakie funkcje integracji z hurtowniami zwrócić uwagę, aby zarządzanie asortymentem było wygodne. Po jego wystąpieniu przyszedł czas na przedstawicielkę naszego partnera - Allegro - Annę Kwiatkowską. Razem z Kingą Tobała przeprowadziły uczestników przez cały proces rejestracji konta i wystawiania aukcji. W strategie sprzedażowe wprowadził nas Łukasz Kamiński - ekspert e-commerce. Tuż po naszym wystąpieniu i prezentacji Krzystofa przyszedł czas na poruszenie tematów sztucznej inteligencji i jej wykorzystania w biznesie, które przedstawił nam Kamil Stasiak z Top Online. 

Podsumowując - całe wydarzenie to ogrom wiedzy w zakresie dropshippingu! Organizatorzy skupili się na zebraniu najważniejszych kwestii, dotyczących sprzedaży online i przekazaniu ich uczestnikom w postaci praktycznej wiedzy oraz wymiany doświadczeń zupełnie za darmo. Po zakończeniu konferencji uczestnicy otrzymali pakiet materiałów szkoleniowych oraz bonusy od uczestników, w tym pierwszy miesiąc księgowości e-commerce GRATIS od TaxCoach! Jesteśmy otwarci na takie wydarzenia i chętnie podzielimy się wiedzą w zakresie księgowości.